Publiskās lekcijās iedzīvotājiem stāstīs par depresijas profilaksi un palīdzību

Depresija_koki„Kas ir depresija? Kā to atpazīt? Kur vērsties pēc palīdzības?” uz šiem jautājumiem ikviens interesents varēs rast atbildes informatīvo lekciju ciklā par depresijas profilaksi un palīdzību.

Lekcijas šā gada oktobrī un novembrī organizē Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar nozares speciālistiem kampaņas par depresiju ietvaros.

Ar depresiju Rīgā, Latvijā un pasaulē ik gadu slimo septiņi procenti iedzīvotāju. Kopumā par izplatīto saslimšanu notiek piecas lekcijas, kurās zināšanās un pieredzē ar iedzīvotājiem dalās Latvijā zināmi psihiatri.

Pieteikšanās lekcijām pie Apmācību un informācijas sektora speciālistēm: pa tālruni 67105680 vai rakstot uz e-pastu liva.vitola@riga.lv (Līva Vītola) un pa tālruni 67037318 vai rakstot uz e-pastu katerina.ziga@riga.lv (Katerina Žiga).

Kā liecina RD Labklājības departamenta septembrī veiktā aptauja, depresiju par saslimšanu uzskata lielākā daļa jeb 58% iedzīvotāju, taču ievērojama daļa joprojām domā, ka depresija ir drīzāk iedomas, motivācijas trūkums vai slikts garastāvoklis. Apmeklē lekcijas un uzzini vairāk!

LEKCIJU TĒMAS UN NORISES GRAFIKS

Laiks

TēmaLektors

Vieta

16.10., Ceturtdiena,18.00Psihiskās veselības aktualitātes, depresijas veidi un profilakseDr.Elmārs TēraudsOpera Hotel,Raiņa bulvāris 33
30.10., Ceturtdiena,18.00Depresija jauniešu vidūDr.Laura ĶevereOpera Hotel,Raiņa bulvāris 33
12.11., Trešdiena,18.00Pēcdzemdību depresijaDr.Jeļena VrubļevskaRīgas Dzemdību nams, Miera iela 45
20.11.,Ceturtdiena,18.00Emocionālā labsajūta un fiziskā veselībaDr.Gunta AncāneLatvijas Ārstu biedrība, Skolas iela 3
26.11.,Trešdiena,18.00Depresija un darba videDr.Elmārs RancānsLatvijas Ārstu biedrība, Skolas iela 3

 

 

Kampaņas ietvaros, 11.oktobrī, notika arī nodarbība svaigā gaisā ikvienam iedzīvotājam „Treniņš labsajūtai”, ko vadīja pieredzējis treneris. Iedzīvotāji pulcējās Vecrīgā, Kungu ielā, iepretim Svētā Pētera baznīcai. Nodarbībā bija gaidīts ikviens interesents, neatkarīgi no vecuma un sportiskās sagatavotības. Foto no pasākuma pieejams ŠEIT