Virssvara kabinets bērniem

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar SIA “Rīgas veselības centrs” projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros piedāvā ģimenēm, kurās aug bērni ar paaugstinātu ķermeņa svaru bezmaksas apmeklēt virssvara kabinetus. Virssvara kabineti paredzēti veselīga dzīvesveida un svara kontroles prasmju apgūšanu ģimenēm.

Virssvara kabinetos darbojas speciālistu komanda – pediatrs, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, fizioterapeits, uztura speciālists un psihologs. Katra ģimene bezmaksas varēs piedalīties 12 nedēļu programmā, kurā paredzētas 52 stundu garas nodarbības. Teorētiskajās nodarbībās ģimenes saņems informāciju par veselīga dzīvesveida prasmēm, uztura nozīmi svara korekcijā, neveselīgu ēšanas paradumu izraisītām slimībām un citām veselības problēmām, virssvara ietekmi uz psihoemocionālo ietekmi un fizisko aktivitāšu mūsdienīgu paškontroli, izmantojot lietotnes (aplikācijas). Prakstisko nodarbību laikā ģimenes apgūs tīmekļa lietotņu izmantojumu fizisko aktivitāšu uzskaitē un veselīga uztura paradumu sekmēšanā un veselīgas maltītes gatavošanas principus. Virssvara kabinetu apmeklētājiem tiks nodrošinātas arī vingrošanas nodarbības baseinā un zālē.

Nodarbību apmeklējumam nepieciešama ģimenes ārsta vai ārsta speciālista (endokrinologa) izziņa ar bērna ķermeņa masas indeksa norādi vai programmas fizioterapeita novērtējums (bērna antropometriskie mērījumi). Nodarbības no katras ģimenes var apmeklēt divi cilvēki – bērns ar virssvara problēmām un pieaugušais, kurš viņu pavada.

Nodarbības notiek SIA “Rīgas veselības centrs” filiālēs “Ķengarags”, “Iļģuciems” un “Imanta”. Lai saņemtu sīkāku informāciju par virssvara kabinetiem un pieteiktu savu dalību, lūdzam zvanīt uz tālr. nr. 29502008 vai rakstīt uz e-pasta adresi esivesels@rigasveseliba.lv.

2017-09-11 Poster A3 Virssvara kabinets

Informācija par jaunām nodarbībām novembrī pieejama šeit.

 

Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.