Rīgas pašvaldības iestāžu darbinieki aicināti piedalīties Asinsdonoru dienā

2Donate-Trans014. gada 5. decembrī no plkst. 10.00 līdz 14.00 Rīgas dome sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) rīko „Asinsdonoru dienu”, kuras ietvaros Rīgas pašvaldības iestāžu darbinieki tiek aicināti ziedot asinis, lai palīdzētu nelaimē nonākušiem līdzcilvēkiem.Pasākums notiks Rīgas domes Portretu zālē (Rātslaukums 1). Lai pieteiktos Asinsdonoru dienai, lūdzam zvanīt par tālruni 67037318.

Decembra izskaņā gaidāmas garās ziemas brīvdienas, un, lai VADC spētu nodrošināt ārstniecības iestāžu pieprasījumu pēc asinīm un asins komponentiem, vēl līdz Ziemassvētkiem, papildus ierastajai donoru plūsmai, asinis nepieciešams ziedot vēl 1500 donoriem.

Kā informē VADC, asinis ziedot var cilvēks vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kura svars ir ne mazāks par 50 kilogramiem, un kurš dienā pirms asins nodošanas nav lietojis alkoholu, pirms procedūras nav smēķējis un ir izvairījies no treknu ēdienu uzņemšanas. Ziedojot asinis, nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Asinis iespējams ziedot līdz piecām reizēm gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu. Vienā asins nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Vesela cilvēka organismam tas nav kaitīgi, jo asinis nemitīgi atjaunojas. Plašāku informāciju par asins ziedošanas procesu un prasībām donoriem iespējams uzzināt VADC mājas lapā – www.vadc.gov.lv vai zvanot uz informatīvo tālruni 80000003.

Pēc Pasaules Veselības organizācijas sniegtās informācijas, ik gadu asins un asins produktu pārliešana palīdz glābt miljoniem cilvēku dzīvību, paaugstina paredzamo dzīves ilgumu un kvalitāti tiem pacientiem, kuri cieš no dažādām dzīvību apdraudošām slimībām, kā arī nodrošina sarežģītu medicīnisku un ķirurģisku operāciju norisi.

 Foto: www.armymwr.com