Rīgā valsts svētkus atzīmēs ar svinīgiem pasākumiem, koncertiem un uguņošanu

Rīga18. novembrī Rīgā, atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienu, paredzēta plaša svinību programma, tajā skaitā svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija, Nacionālo Bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde, svinīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa, daudzveidīgi koncerti, kopīga Latvijas himnas dziedāšana 11. novembra krastmalā un svētku uguņošana.

Gaidot 18. novembri, iedzīvotāji aicināti apmeklēt svētku ieskaņas pasākumus, kas notiks 15., 16. un 17. novembrī. Šajās dienās būs gan Latvijas Nacionālā teātra izrāde „Latgola.LV -1”, gan koncerti ar koru, pūtēju orķestra, tautas deju ansambļu, bērnu vokālās grupas un tautā iemīļotu solistu piedalīšanos, kas notiks Rīgas kultūras centros, Rīgas Sv. Jēkaba Romas katoļu katedrālē un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Svētku rīts galvaspilsētā sāksies ar Ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Doma baznīcā, tad iedzīvotāji gaidīti pie Brīvības pieminekļa, kur notiks ziedu nolikšanas ceremonija, bet vēlāk ikvienam interesentam 11. novembra krastmalā būs iespēja vērot Nacionālo Bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi. Vakarā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti pie Brīvības pieminekļa uz Svinīgo pasākumu par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienai, kurā piedalīsies Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”, jauniešu koris „Balsis” solisti Ieva Parša, Intars Busulis un diriģenti Mārtiņš Ozoliņš, Agita Ikauniece un Ints Teterovskis, kā arī mūziķi – Mārcis Auziņš, Edvīns Ozols, Kaspars Grigalis un Madars Kalniņš. Pasākumu vadīs Haralds Burkovskis. Plkst. 20.00 klātesošos uzrunās Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš. Plkst. 21.00 jau tradicionāli valsts svētkos iedzīvotāji aicināti vienoties kopīgā Latvijas himnas „Dievs, svētī Latviju!” dziedāšanā un krāšņas uguņošanas vērošanā 11. novembra krastmalā.

Līdztekus šiem pasākumiem Rīgā ikvienam ir iespēja apmeklēt daudzos koncertus. Rīgas Kongresu namā, piedaloties Vidzemes kamerorķestrim, korim „Sōla” un daudziem pazīstamiem, tautā iemīļotiem solistiem notiks koncerts „Trejas gunis atmodai”. Rīgas Latviešu biedrības namā klausītājus uz koncertu „Spēka vārdi Latvijai” gaidīs folkloras kopas. Kultūras centrā „Mazā ģilde” koncertā „…Mūžam dzīvot…” uzstāsies kori „Balsis” un „Jasmīnas koris”, bet Lielajā ģildē koncertā „Veltījums” muzicēs Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris. Savukārt Rīgas Latviešu biedrības namā būs Latvijas vīru koru dižkoncerts „Rīga dimd, Latvija dzied”.

Svētku koncerti būs ne tikai pilsētas centrā, bet arī apkaimēs. Koncertā „Es stāvu dziesmas vidū”, kas notiks Kultūras un atpūtas centrā „Imanta”, skatītājus priecēs dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Ieva Sutugova kopā ar kori un instrumentālo grupu. Rīgas Kultūras centrā „Iļģuciems” ar brāļu Ziemeļu piedalīšanos būs koncerts „Es gribu dzīvot Tēvu zemē”, bet Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris ar solistēm Elīnu Šimkus un Ilzi Zariņu. Atpūtas centrā „Lido” apmeklētāji aicinātu uz Latvijas Dzimšanas dienas koncertu.

Svētku pasākumi notiks arī pilsētas muzejos – Rīgas Jūgendstila centrā, Rīgas Porcelāna muzejā, kā arī dievnamos – Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā un Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Īpašu svētku noskaņu šajās dienās no 14. līdz 18. novembrim pilsētā radīs Gaismas festivāls „Staro Rīga 2014”, kā arī pilsētas noformējums – vides objekti „Spārni”, „Novembra stari”, „Vertikāle”, „Lidojuma ceļš”, „Arka” un citi pilsētas parkos, laukumos, skvēros, alejā, kā arī Vecpilsētā un kanālmalā, kur būs izvietots dzīvā uguns noformējums ar objektiem „Ugunsziedi”, „Ugunsburas”, sveču grozi, sveču gaismas kastes, uguns trauki un ugunskuri.

18. novembrī sabiedriskais transports Rīgā bez maksas!

Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienai veltītos pasākumus Rīgā atbalsta Rīgas dome, detalizēta pasākumu programma pieejama tīmekļa vietnē: www.kultura.riga.lv, kā arī drukātā veidā Tūrisma un informācijas centros.

Informācijas avots – Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: www.kultura.riga.lv