Rīgā ar dažādiem pasākumiem atzīmēs Starptautisko veco ļaužu dienu

Group Doing AerobicsANO starptautiski atzīmējamo dienu sarakstā 1.oktobris ir Starptautiskā veco ļaužu diena. Tradicionāli šo dienu atzīmē arī Rīgas pašvaldības pansionātos un Rīgas Sociālā dienesta dienas centros, tāpēc galvaspilsētā gaidāmi dažādi senioriem veltīti pasākumi.

Pansionātā „Mežciems” (Malienas ielā 3) veco ļaužu dienai veltīti pasākumi notiks visu nedēļu. Notiks galda spēļu turnīrs „Mācies dzīvot kustībā”, ar muzikālu sveicienu tieši 1.oktobrī uzstāsies A.Ašaka vadītais ansamblis no VSAC „Rīga” filiāles „Ezerkrasti”, un citi pasākumi.

Pansionātā “Stella Maris” (Birzes ielā 54) projektā „Ar prieku sirdī” notika Deju un kustību terapijas nodarbības, kas ieguva klientu vidū savu stabilu dalībnieku pulku, un 1.oktobrī iemītnieki rādīs savas iegūtās prasmes šajās nodarbībās, tāpat notiks sveču liešana, stikla apgleznošana un citas aktivitātes.

Pansionātā „Gaiļezers” (Hipokrāta iela 6) 1.oktobrī no plkst.10 līdz 13 notiks radošās darbnīcas, kā arī frizieru skolas audzēkņi un vizāžisti no B.Mageles stilistu skolas saposīs seniorus svētkiem. Notiks šaha spēles ar jauniešiem no Rīgas Šaha skolas, studijas BeArt pasniedzēji mācīs pagatavot oriģinālus dekorus no papīra, savukārt organizācijas „Smaids” pārstāvji kopīgi ar iemītniekiem zīmēs uz stikla. Plkst.14.45 iemītniekus ar koncertu priecēs vokālie dziedātāji, instrumentālās mūzikas atskaņotāji, cirka un dejas mākslas meistari.

Veco ļaužu dienai veltīti svinīgi pasākumi paredzēti arī septiņos Rīgas Sociālā dienesta dienas centros. Centrā „Ābeļzars” (Avotu iela 31 k-1) no plkst.13-15 tiksies senioru klubs „Rudens”, kur viens no dienas kārtības tematiem ir senioru diena, kurā tiks runāts par senioru dzīves posma iespējām un priekšrocībām, kā arī notiks arī kustību terapijas nodarbības.

Dienas centrā „Kamene” (Salnas ielā 2) 1.oktobrī plkst.9.30 visi interesenti aicināti uz Taiczi cuaņ (ķīniešu vingrošana) nodarbībām un rokdarbu nodarbībām, bet plkst.12 visi aicināti izkustēties līnijdejās, nodarbībām var pievienoties jebkurā laikā jebkurš interesents, neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības, un neatkarīgi no iepriekšējās pieredzes. Centrā “Vecmīlgrāvis” (Emmas iela 3) 1.oktobrī plānots pasākums sadarbībā ar radošo apvienību „Trepes”, iesaistoties sociālajā kampaņā „Sirds siltums”, kurā seniorus aicinās līdzdarboties radošajās  darbnīcās un sniegs muzikālus priekšnesumus.

Arī pārējos Rīgas Sociālā dienesta dienas centros oktobra sākumā notiks tematiskās sarunas ar senioriem par dzīvi, problēmām un lietām, kas rada prieku, jo esot kopā ar saviem līdzcilvēkiem, vairojas dzīvesprieks un uzlabojas dzīves kvalitāte.

Labklājības departaments īsteno virkni pasākumu, un analizē vecāka gadagājuma cilvēku problēmas, lai sekmētu viņu dzīves kvalitātes uzlabošanos. Plašāku informāciju par sociālo palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem senioriem var iegūt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80005055 vai Labklājības departamenta mājas lapā www.ld.riga.lv

Plašāka informācija: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice (tālr. 67105925; mob.tālr. 26385691; e-pasts: lita.brice@riga.lv)

Foto: www.ascseniorcare.com