Publiskās lekcijās iedzīvotājiem stāstīs par depresijas profilaksi un palīdzību

Depresija_koki„Kas ir depresija? Kā to atpazīt? Kur vērsties pēc palīdzības?” uz šiem jautājumiem ikviens interesents varēs rast atbildes informatīvo lekciju ciklā par depresijas profilaksi un palīdzību.

Lekcijas šā gada oktobrī un novembrī organizē Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar nozares speciālistiem. Ar depresiju Rīgā, Latvijā un pasaulē ik gadu slimo septiņi procenti iedzīvotāju. Kopumā par izplatīto saslimšanu paredzētas piecas lekcijas, kurās zināšanās un pieredzē ar iedzīvotājiem dalīsies Latvijā zināmi psihiatri.

Pirmā lekcija „Psihiskās veselības aktualitātes, depresijas veidi un profilakse” notiks jau šā gada 16. oktobrī, plkst. 18.00, „Opera Hotel”, kuru vadīs dr.Elmārs Tērauds, Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Ambulatorā centra „Pārdaugava” vadītājs.

Vairāk informācijas par lekciju tēmām, norisi un pieteikšanos: pa tālruni 67105680 (Līva Vītola) vai 67037318 (Katerina Žiga, Apmācību un informācijas sektora galvenās speciālistes).

Savukārt 11.oktobrī Rīgas domes Labklājības departaments aicina iedzīvotājus uz nodarbību svaigā gaisā „Treniņš labsajūtai” pieredzējuša trenera vadībā. Treniņa sākums plkst. 12.00, pulcēšanās Vecrīgā, Kungu ielā, iepretim Svētā Pētera baznīcai. Nodarbībā gaidīts ikviens interesents, neatkarīgi no vecuma un sportiskās sagatavotības.

LEKCIJU TĒMAS UN NORISES GRAFIKS

Laiks

Tēma Lektors

Vieta

16.10., Ceturtdiena,18.00 Psihiskās veselības aktualitātes, depresijas veidi un profilakse Dr.Elmārs Tērauds Opera Hotel,Raiņa bulvāris 33
30.10., Ceturtdiena,18.00 Depresija jauniešu vidū Dr.Laura Ķevere Opera Hotel,Raiņa bulvāris 33
12.11., Trešdiena,18.00 Pēcdzemdību depresija Dr.Jeļena Vrubļevska Rīgas Dzemdību nams, Miera iela 45
20.11.,Ceturtdiena,18.00 Emocionāla labsajūta un fiziskā veselība Dr.Gunta Ancāne Latvijas Ārstu biedrība, Skolas iela 3
26.11.,Trešdiena,18.00 Depresija un darba vide Dr.Elmārs Rancāns Latvijas Ārstu biedrība, Skolas iela 3

Pieteikšanās lekcijām pie Apmācību un informācijas sektora speciālistēm: pa tālruni 67105680 vai rakstot uz e-pastu liva.vitola@riga.lv (Līva Vītola) un pa tālruni 67037318 vai rakstot uz e-pastu katerina.ziga@riga.lv (Katerina Žiga).