Ģimenes sporta dienu dalībnieku skaits pieaug, nedēļas nogalē notiks vēl 3 pasākumi!

 

Rīgas domes Labklājības departaments projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros aicina ikvienu šajā nedēļas nogalē piedalīties Ģimenes sporta dienu pasākumos, kuri norisināsies  Uzvaras parkā, Viesturdārzā un Māras dīķa parkā. Visas Ģimenes sporta dienu aktivitātēs ir bez maksas un aktīvākie dalībnieki pasākuma noslēgumā saņem piemiņas balvas.

Ģimenes sporta dienu apmeklētāju skaits pieaug un līdz šim pasākumos ir piedalījušies jau vairāk nekā 270 dalībnieki. Lai gan šajā vasarā laika apstākļi ir ļoti piemēroti atpūtai brīvā dabā, pagājušajā nedēļas nogalē varēja pārliecināties, ka lietus netraucē sporta dienu norisei, un Uzvaras parkā tika reģistrēti vairāk nekā 60 dalībnieki.

Kuplākā ģimene, kas līdz šim ir piedalījusies sporta dienās, ir ģimene ar septiņiem bērniem. Tā kā visas aktivitātes ir jāizpilda vecākiem kopā ar bērniem, tad daudzbērnu ģimenes vecākiem ir jābūt īpaši izturīgiem, lai ar katru bērnu varētu piedalīties visās 10 Ģimenes sporta dienas aktivitātēs.

Katras aktivitātes norisi uzrauga Klīnikas “Piramīda” un  biedrības „Veselībai un attīstībai” sporta speciālisti.

Sporta dienu aktivitātes ir sagatavotas tā, lai pēc iespējas vispusīgāk attīstītu ikviena sporta dienu dalībnieka fizisko sagatavotību. Aktivitātes ir sabalansētas arī pēc to intensitātes – vārdu volejbolā fiziskā slodze ir mērenāka, bet, savukārt, neparastais badmintons ar balonu ikvienam liek pasvīst.

Savu izturību var pārbaudīt arī lēcienos ar lecamauklu. Šī aktivitāte ir ieteicami ikvienā vecumā, lēcieni attīsta izturību, nostiprina sirds – asinsvadu sistēmu, elpošanas sistēmu, trenē kāju muskulatūru. Arī profesionāli sportiski savās treniņu programmās iekļauj lēcienus ar lecamauklu. Par to var pajautāt arī Kristapam Zvejniekam, Ziemas Olimpisko spēļu dalībniekam, kas veic laika kontroli šajā aktivitātē un ir atsaucīgs komunikācijā ar ikvienu sporta dienu dalībnieku.

Līdz šim labākais rezultāts pieaugušo kategorijā lēcienos ar lecamauklu ir 146 lēcieni 1 minūtē un 56 lēcieni pusminūtē starp bērniem.

Ikvienam sporta dienu dalībniekam reģistratūrā kopā ar rezultātu uzskaites kartīti tiek izsniegts aktivitāšu apraksts. Tas palīdzēs arī pēc sporta dienām turpināt izpildīt šīs aktivitātes, atpūšoties kopā ar ģimeni vai draugiem.

Šajā nedēļās nogalē Ģimenes sporta dienas notiks sestdien, 11.augustā, Uzvaras parkā plkst. 14:00 un svētdien, 12.augustā, plkst. 10:30 Viesturdārzā un 16:00 Māras dārzā.

Ģimenes sporta dienas tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros”. Projekta mērķis ir organizēt izglītojošus un veselību veicinošus publiskos pasākumus Rīgas pašvaldības teritorijā.