27.11.2015.

Akcijā „HIV nešķiro – domā par drošību!” iesaistās arī publiskās izklaides vietas

2015.gada 23.novembrī tika uzsākta akcija „HIV nešķiro – domā par drošību!”, kurā dalību pieteikušas 14 publiskās izklaides vietas visā Latvijā.

Akciju organizē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), un tā norisināsies līdz 6.decembrim.

„Latvijā galvenais HIV inficēšanās cēlonis ir heteroseksuālu dzimumkontaktu ceļā – iespējams, vieglprātības, iespējams, tieši informācijas trūkuma dēļ. Kā norāda SPKC Veselības veicināšanas departamenta direktore Ilze Straume, „HIV nešķiro – tas attiecas uz ikvienu no mums!””.

Akcijas mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par HIV infekciju, profilakses un agrīnas diagnostikas nozīmi, šoreiz aicinot tieši publiskās izklaides vietas kļūt par informācijas nesējiem, izvietojot savās iestādēs informatīvos materiālus – plakātus, bukletus un bezmaksas prezervatīvus. Akcija tiek organizēta informatīvās kampaņas „HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!” ietvaros, un šogad tā iezīmē arī HIV testēšanas nedēļu, kas norisinās no 20. – 27.novembrim.

Akcijas dalībnieki – iepazīšanās portāls Otrapuse.lv, bārs tinte (Valmiera), klubs „Fontaine palace” (Liepāja), bārs – klubs „Golden” (Rīga), Just Bārs (Rīga), mūzikas klubs „Jelgavas krekli” (Jelgava), Prison Bar (Liepāja), Nīcas jauniešu centrs (Nīca), literāri muzikālais klubs „Četri balti krekli” (Rīga), Fonoklubs (Cēsis), klubs „Tonuss” (Jelgava), kultūras bārs „Sapņi un konkteiļi” (Rīga), naktsklubs „Cita atpūta” (Jēkabpils), Kaņepes Kultūras centrs (Rīga).

HIV infekcijas izplatība ir nozīmīga sabiedrības veselības problēma gan pasaules, gan Latvijas līmenī. Latvijā katru gadu ar HIV inficējas aptuveni 300 cilvēki, AIDS tiek diagnosticēts vidēji 130 cilvēkiem, bet vairāki tūkstoši nemaz nenojauš, ka ir HIV inficēti. Šie rādītāji Latviju ierindo to Eiropas Savienības valstu vidū, kur HIV infekcijas rādītāji vērtējami kā ļoti augsti.

SPKC sagatavojis arī informatīvos materiālus par HIV, vīrushepatītu u.c. ar asinīm pārnesamo infekcijas slimību profilaksi operatīvo dienestu darbiniekiem, veicot darba pienākumus: HIV/AIDS, vīrushepatīta B un C profilakse”, “HIV_infekcijas profilakse pēc saskares ar inficētām asinīm”, “HIV_eksprestestU profilakses punkti” un informāciju Pašvaldības policijai. Buklets_HIV_AIDS_Virushepatiti HIV profilakse pec inficetam asinimHIV profilakses punktiHIV profilakse_pasvaldibas policijai