07.11.2014.

Aicina pieteikties lekcijām par personības attīstību un savstarpējām attiecībām ģimenē

RD Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas Zilā krusta biedrību „Bāka” turpina publisko lekciju ciklu rīdziniekiem „Personības attīstība un savstarpējās attiecības” un aicina pieteikties jaunajām novembra lekcijām”:

„Laika plānošana un jaunās tehnoloģijas vecākiem sadarbojoties ar bērniem” (12.novembrī)
„Atkarības un līdzatkarības ietekme uz bērnu audzināšanu” (26.novembrī)

Abas lekcijas notiks no plkst. 18.00 līdz 21.00 „Opera Hotel & Spa” konferenču zālē (Raiņa bulvārī 33). Lai apmeklētu šīs lekcijas, iepriekš jāpiesakās lekciju vadītājai Elīnai Rotbahai-Zarembai pa tālruni 26819509.

Lekcijā „Laika plānošana un jaunās tehnoloģijas vecākiem sadarbojoties ar bērniem” tiks skarta mūsdienās tik aktuālā problēma – jauno tehnoloģiju lietošanas biežums ikdienā, kas ir arvien pieaugoša tendence tieši bērnu vidū. Tā kā laika plānošana ir cieši saistīta ar laika izjūtas attīstību, jauno tehnoloģiju nekontrolēta lietošana būtiski kavē laika izjūtas attīstību. Lekcijā tiks pārrunāti cēloņi, kāpēc bērni aizraujas ar jaunajām tehnoloģijām, un kāda ir saistība starp jaunajām tehnoloģijām un laika izjūtu. Lekcijas dalībnieki varēs gūt atbildes uz tādiem jautājumiem, kā: ”Kāpēc bērns tik ļoti aizraujas ar jaunajām tehnoloģijām?”, „Kā pieaugušais var palīdzēt bērnam jaunās tehnoloģijas lietot retāk?”, „Kā laika izjūtas attīstīšana palīdz bērnam tikt ar sevi galā?” un „Kā disciplinēt bērnu, lai viņš jaunās tehnoloģijas izmantotu pēc iespējas retāk?”.

Lekcijā „Atkarības un līdzatkarības ietekme uz bērnu audzināšanu” tiks pārrunāta atkarības slimības mijiedarbības procesu ģimenē un veidi. Lai gan noteikta sabiedrības daļa zina, ka atkarība ir slimība, tomēr ne visi apjauš, ka atkarība nav vis aizraušanās vai pieradums, bet tā ir nopietna slimība, kas ietekmē visu ģimeni fiziski, emocionāli un garīgi. Tā ir ģimenes slimība, kas ietekmē ikvienu tās locekli – gan atkarīgo partneri, gan līdzatkarīgo partneri un, protams, arī bērnus. Dažkārt bērni jūtas vainīgi par vecāku lietošanu un tās emocionālajām un materiālajām sekām. Bērni var justies arī sāpināti un sarūgtināti, atbildot ar aizvainojumu, rūgtumu un bailēm. Bērnu izmisīgie, dusmīgie un baiļu pilnie pūliņi mainīt situāciju nepalīdz. Dažkārt bērnu uzvedība – kliegšana, raudāšana, lūgšanās vai atteikšanās runāt var būt pilnīgi neatbilstoša. Tādēļ rodas liels haoss jūtās, prātā un uzvedībā un, cenšoties atrast līdzsvaru ģimenes sistēmā, katrs ģimenes loceklis, arī bērni, ieņem kādu noteiktu lomu.

Lekcijas ietvaros speciāliste Elīna Rotbaha – Zaremba sniegs atbildes tādiem jautājumiem, kā „Kāda ir atkarības un līdzatkarības būtība?”, „Kā atkarība un līdzatkarība ietekmē bērna labsajūtu ģimenē?”, „Kāpēc ģimene, kurā ir atkarīgs tuvinieks, atsakās no palīdzības?” un „Kā palīdzēt bērnam, kurš aug atkarīgā un līdzatkarīgā ģimenē?”.

Foto: www.mobiletrendsblog.com