25.septembrī notiks mākslas projekta “Sava istaba” izstāde “Adhēzija”

25.septembrī notiks mākslas projekta “Sava istaba” izstāde “Adhēzija”

Izstāde tiks atklāta plkst. 16:00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja telpās (Antonijas ielā 1), un būs skatāma līdz 20.oktobrim muzeja darba laikā – katru dienu, izņemot pirmdienas un svētdienas. Izstādē varēs aplūkot mākslas projektā “Sava istaba” tapušos darbus, ko darinājuši arī cilvēki ar garīgās veselības traucējumiem, darbojoties gan brīvdabas plenēros, gan studijā.

Izstāde un projekts tapis ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu, un to īsteno biedrība “Gaismas stars“. Biedrība ir atbalsta grupa pesonām ar garīgās veselības traucējumiem un viņu tuviniekiem.

Projekts “Sava istaba” ilgs vēl līdz oktobra beigām, un ikviens aicināts darboties darbnīcā, lai rastu mieru un harmoniju mākslas tapšanas laikā. Dalība ir bez maksas un uz vietas pieeajami arī visi nepieciešamie materiāli. Nodarbības vada gleznotāja, projekta vadītāja Katrīna Gaile – tālr. 26109482, e-pasts katrina.gaile@gmail.com. Vairāk informācijas – www.gaismasstars.lv.

Projekts_Sava istaba_1

Jau kopš 2013. gada marta līdz pat šim brīdim projektā bez jebkādas dalības maksas kopā darbojas gan tā dēvētie “veselie” gleznot gribētāji, gan tie, kuri, iespējams, taptu priecīgāki, ja viņu veselības stāvoklis būtu labāks. Cilvēki ar vēlmi radoši un patstāvīgi strādāt, neatkarīgi no viņu iepriekšējās pieredzes vizuālajā mākslā. Gleznošana notikusi gan studijā, gan vairākos brīvdabas plenēros. Izstādē „Adhēzija” aplūkojami darbi, kas tapuši šogad. Pērn novembrī Ģertrūdes ielas teātrī bija aplūkojama pirmā mākslas centra „Sava istaba” darbu izstāde „Sava istaba”.

Šī gada izstādes nosaukumā izmantotais vārds adhēzija ir cieši saistīts ar glezniecības procesu. Pirms gleznošanas ir jāsagatavo darba virsma, tā jāgruntē, un tieši adhēzijas slānis ir tas, kas nodrošina krāsas saķeri ar virsmu. Šajā mākslas projektā arī katram konkrētajam māksliniekam ir jābūt saķerē ne vien ar saviem darbiem, bet arī vienam ar otru. Cilvēki ar garīgās veselības traucējumiem un tā dēvētie veselie mijiedarbojas, iedrošina un atbalsta viens otru darbu tapšanas procesā.

Biedrība „Gaismas stars” dibināta 1997. gadā pateicoties psihiatrijas pakalpojumu lietotāju vecāku iniciatīvai. Biedrības mērķis ir veicināt personu ar garīgās veselības traucējumiem sociālo funkcionēšanas spēju saglabāšanu un uzlabošanu, kā arī iekļaušanos sabiedrībā.